Backswing w golfie – jak tego dokonać?

Strzał ze wsteczną rotacją to jedno z najważniejszych uderzeń golfowych. Umiejętność ta może pomóc zwyciężyć w niejednej grze. Oto 5 kroków, które nauczą Cię odpowiednio podkręcać piłkę:

Krok 1 – odpowiednie podłoże

Do ćwiczenia uderzeń dobrze jest umieścić piłką na dobrej, suchej nawierzchni – to pomoże nam oddać czysty strzał. Trawa, w szczególności mokra, znacznie obniża efekt rotacji, nadanej przez kij. Najlepiej jest oddawać strzały z bunkra, około 40-50 metrów od dołka.

Krok 2 – piłka

Kolejnym istotnym czynnikiem jest piłka. Dobrze jest zaopatrzyć się w miękką piłeczkę – to pozwoli naszej główce od kija wejść znacznie głębiej podczas uderzenia. Dzięki temu główka będzie mogła przez dłużej wprawiać piłkę w rotację, mocniej ją ,,nakręcić’’.

Krok 3 – inne czynniki

Należy pamiętać o innych elementach, które mają wpływ na nasz strzał. Trzeba brać pod uwagę, że jeśli wiatr wieje prosto na nas, wsteczna rotacja będzie zdecydowanie silniejsza. Ponadto, rotacja rośnie, kiedy strzelamy z miękkiego greena bądź kiedy trawa nachyla się w kierunku linii naszego strzału.

Krok 4 – przygotowanie się do strzału

Należy uderzać w dolną część piłki, a główkę kija mieć w pozycji otwartej. Dobrze jest ustawić się lekko lewą stroną do piłki. Najlepiej jest, żeby linia uderzenia piłki przechodziła między prawą, a lewą nogą – przez środku Twojego rozkroku.

Krok 5 – uderzenie

Odpowiednie przygotowanie do strzału już w zasadzie predysponuje Cię do efektywnego uderzenia. Teraz wystarczy już tylko zrobić zamach, używając nadgarstków i wprawiając resztę ciała we wsteczną rotację.

Dawid Reps

grawgolfa.pl

Comments are closed.