Wkrótce Deutsche Bank Wrocław Open – największe wydarzenie golfowe w Polsce

Deutsche Bank Wrocław Open - największe wydarzenie golfowe w PolsceW dniach 13-16 września odbędzie się Deutsche Bank Wrocław Open – największe wydarzenie golfowe w Polsce dla zawodowców i amatorów.

Podczas 4-dniowego święta golfa w ramach Deutsche Bank Wrocław Open odbędą się: Deutsche Bank Wrocław Open z cyklu EPD Tour – w którym wezmą udział zawodowi gracze z całego świata, Deutsche Bank Pro-Am Tour – towarzyski turniej oparty na wspólnej rywalizacji zawodowców ligi EPD Tour z najlepszymi amatorami oraz Deutsche Bank Invitational Polska – turniej dla amatorów, laureatów cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour. Rozgrywki będą miały miejsce na wrocławskim polu golfowym Toya Golf & Country Club.

Tegoroczne wydarzenia golfowe Deutsche Bank zyskały nowy, europejski wymiar. W ramach Deutsche Bank Wrocław Open w dniach 14-16 września odbędzie się rywalizacja zawodowców w randze European Professional Development Tour. EPD Tour to zawodowa liga golfa, niezwykle prestiżowy turniej, który daje szansę na awans do 2-ligowego Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie. Pula nagród w tym turnieju wyniesie 30 tysięcy euro.

Jednocześnie 13 września zawodowcy ligi EPD Tour zmierzą się w towarzyskim turnieju
z najlepszymi amatorami zakwalifikowanymi do udziału w zawodach dzięki eliminacjom rozgrywanym od kwietnia do sierpnia w całej Polsce w ramach Deutsche Bank Pro-Am Tour.

Natomiast zwycięzcy wszystkich tegorocznych turniejów eliminacyjnych z cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour, zagrają w polskim finale Deutsche Bank Invitational, który odbędzie się w dniach 14-15 września również w ramach Deutsche Bank Wrocław Open. Nagrodą w turnieju będzie udział
w światowym finale Deutsche Bank Invitational rozgrywanym na przełomie września i października na polu Gut Kaden w Hamburgu.

Swój udział w największych, tegorocznych zawodach golfowych potwierdziły również polskie gwiazdy sportu, m.in. Jerzy Dudek, Tomasz Iwan, Mateusz Kusznierewicz czy Mariusz Czerkawski.

Patronat nad 4-dniowym wydarzeniem Deutsche Bank Wrocław Open objął Polski Komitet Olimpijski oraz Polski Związek Golfa.

Deutsche Bank PBC patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz ósmy. W tym roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów cykl zyskał międzynarodowy wymiar w oparciu o EPD Tour. Polskie turnieje zostały również zakwalifikowane do światowego projektu Deutsche Bank Invitational.Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. W golfowym portfolio banku jest także popularny wśród golfistek Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open. Pod hasłem Deutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

Źródło: Deutsche Bank

Comments are closed.