Nowy sposób na naukę – programy do gry w golfa

Jeśli chcesz w lekki i przyjemny sposób zwiększyć swoją wiedzę o golfie, a także podwyższyć umiejętności sportowe, nie musisz wcale siedzieć godzinami nad książkami i poradnikami. W dobie komputerów i mobilnych urządzeń multimedialnych, nauka przybrała nowy wymiar. Prezentujemy aplikacje, które można wykorzystać do praktycznych ćwiczeń gry w golfa, a także nabyć cenną wiedzę teoretyczną o tej dyscyplinie.

 

Aplikacje na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android:

 

FreeCaddie Golf GPS

FreeCaddie Golf
źródło: brothersoft.com

Program ten wykorzystuje GPS i dokonuje obliczeń wymiarów greena, na jakim się znajdujemy.  Dzięki temu możemy dowiedzieć się jaka jest odległość między wskazanymi przez nas punktami. W bazie danych zawarte ma 19 000 pól golfowych, a użytkownicy mogą samodzielnie dodawać kolejne lokacje na freecaddie.com

Skydroid

SkyDroid
źródło: lisisoft.com

Podobnie jak FreeCaddieGolf, wykorzystuje GPS do pomiarów terenu. Dzięki bardzo dobrym zdjęciom satelitarnym, możemy spokojnie przeanalizować naszą sytuację na torze. W przypadku braku uwzględnienia naszej lokacji w bazie danych, tutaj również możemy dodać interesujące nas miejsce samodzielnie na stronie producenta.

The Rules of Golf

The Rules of Golf
źródło: mobile.com

Jeśli nie chcesz nosić ze sobą książek z zasadami golfa, a angielski nie sprawia Ci większego kłopotu, powinieneś ściągnąć The Rules of Golf. Jest to przyjazna i niewielka aplikacja, która opisuje cały regulamin gry, dzięki czemu nie będziesz miał już żadnych wątpliwości.

Easy Scorecard

Easy Scorecard
źródło: android-apps.com

Program umożliwia zapis wszelkich statystyk z naszej gry. Szczególnie przydatny w trakcie rozgrywki wieloosobowej, kiedy możemy zapisywać wyniki swoich znajomych.

Maps Ruler

Maps Ruler
źródło: appsapk.com

Oblicza odległości na mapie i pomaga wybrać najkrótszą trasę z punktu A do punktu B.

 

Aplikacje na takie urządzenia jak iPhone, iPad i iPod Touch:

 

Rules of Golf

Rules of Golf
źródło: appsnews.org


Podobnie jak jego odpowiednik na Androida, program jest multimedialnym regulaminem gry w golfa

 

Golf Etiquette

Golf Etiquette
źródło: filecluster.com

Jak wiadomo, etykieta gry w golfa jest niezwykle ważną częścią tej dyscypliny sportowej.  Jest to swoiste ,,savoir vivre’’ każdego gracza. Golf Etiquette zawiera całą jego treść etykiety w przystępnej formie.

 

Golfplan with Paul Azinger

Golfplan with Paul Azinger
źródło: apple.com

Jest to aplikacja, która pomoże nam rozwinąć nasze umiejętności sportowe. Jej głównym bohaterem jest legendarny golfista Paul Azinger, który w nagraniach video radzi nam jak polepszyć swoją technikę gry.

 

OhMyGolf HD

OhMyGolf HD
źródło: amazonaws.com

Złożona aplikacja, która wykorzystuje połączenie 3G do mierzenia odległości na mapie, pomoże wyliczyć długość oddanego strzału i pozwoli na zapis statystyk z gry (nawet 4 graczy na raz).

 

Dawid Reps

grawgolfa.pl

Comments are closed.