Taktyka Nicklausa i Woods’a kluczem do sukcesu na polu golfowym

Co sprawiło, że Jack Nicklaus i Tiger Woods osiągnęli tak duży sukces oraz nie ustępowali swoim przeciwnikom przez długie lata? Odpowiedź jest prosta. Stało się tak za sprawą silnej psychiki oraz nieugiętej woli walki obu zawodników. To, co wyróżniało graczy, to z pewnością nieustępliwość na polu golfowym, która przekładała się na ich rewelacyjne wyniki sportowe. Jednak elementem gry, któremu zawodnicy zawdzięczają najwięcej było metodyczne spojrzenie na pole golfowe oraz umiejętne ignorowanie obecności swoich przeciwników.

Każdorazowe przygotowanie się zawodników do turnieju wiązało się ze szczegółowym przyjrzeniem się każdemu centymetrowi pola golfowego oraz opracowaniem strategii dla każdego dołka. Obaj gracze bardzo rzadko odbiegali od opracowanego przed grą planu, chyba że zmuszały ich do tego warunki pogodowe.

Co więcej, zawodnicy słynęli ze swojej wyjątkowej umiejętności pełnej koncentracji na polu golfowym. Bez względu na okoliczności, tkwili oni w danym momencie gry – nie wybiegając myślami w przyszłość, ani nie roztrząsając tego, co już było. Dzięki tej umiejętności ‘wyłączenia się’ podczas gry, zawodnicy byli w stanie maksymalnie skupić się na grze uzyskując w ten sposób przewagę nad swoimi konkurentami.

Ponadto, w zachowaniu obu graczy zauważyć można było tendencję do szybkiego wymazywania z pamięci nieudanych uderzeń. Jest to sztuka, która z reguły ciężko przychodzi nawet najlepszym. Woods znany ze swoich wybuchów podczas gry, pozbywał się w ten sposób negatywnych emocji, a następnie z pełnym skupieniem podchodził do kolejnego uderzenia. Jack Nicklaus natomiast, był swoistym ewenementem w świecie golfa. Mimo ilości nieudanych uderzeń, zawsze wychodził na prostą przezwyciężając zaistniałe na polu niepowodzenia.

Tym jednak, co stanowi esencję gry obu graczy jest niesłychany wysiłek i skupienie wkładane w każde uderzenie, bez względu na to czy ma ono przesądzić o wygranej zawodnika, czy też jest kolejnym z serii standardowym rozegraniem piłki. Strategia ta doprowadziła zarówno Woods’a jak i Nicklausa, do wielu spektakularnych zwycięstw więc może warto wypróbować ją na sobie podczas kolejnej rozgrywki na polu golfowym?

Źródło: golf-info-guide.com

Oprac.PP

Portal Grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

Comments are closed.