Styl i komfort, czyli jak należy się ubrać

Niektóre kluby golfowe wymagają od swoich członków odpowiedniego ubioru do gry. Im bardziej ekskluzywny klub, tym większe ma pod tym względem wymagania. Odpowiedni ubiór i prezencja pomaga nam budować pewność siebie i może przyczynić się do lepszej gry. Dobrany strój i akcesoria sprawiają, że czujemy się bardziej komfortowo. O czym zatem należy pamiętać, przebierając się w garderobie?

źródło:http://davisbigandtall.com 

SPODNIE

Zazwyczaj kluby wymagają ubioru w kolorze granatowym, białym bądź khaki, dlatego najbezpieczniej jest zakupić ubiór w tych barwach. Dla Pań i Panów odpowiednie będą luźne spodnie bądź szorty. Są one lekkie i gwarantują dobrą wentylację powietrza, niezbędną do utrzymania świeżości i komfortu w wysokiej temperaturze. Odradza się ubieranie jeansów, które są ciężkie i ograniczają zakres ruchów. W przypadku Pań mile widziane są również spódnice z lekkiego materiału, nie ograniczają ruchu i zagwarantują stały przewiew.

 źródło:http://family-crests.com

KOSZULKI

Standardową częścią garderoby są schludne koszulki polo z kołnierzykami. Podobnie jak spodnie, one również umożliwiają stały przepływ powietrza i zwiększają komfort gry. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar – koszulka powinna być na tyle luźna, żeby było nam wygodnie, ale nie może zbytnio zwisać. W przypadku zimniejszej temperatury, na koszulkę można nałożyć sweter bądź kamizelkę.  W wypadku górnego nakrycia ciała również preferuje się neutralne barwy: granat, biel czy khaki.

źródło:http://golfclubsau.com

OBUWIE

Zazwyczaj preferuje się wygodne, sportowe buty z metalowymi korkami, które chronią graczy przed poślizgiem. Niektóre kluby wolą jednak obuwie z plastikowymi korkami, które nie niszczą tak nawierzchni.

 

 

Dawid Reps

grawgolfa.pl

 

Comments are closed.