Sterne deklasuje w Joburg Open

man with driver at tee offRichard Sterne nie miał sobie równych podczas golfowego weekendu w Republice Południowej Afryki. Z wynikiem 27 poniżej par zapewnił sobie szóstą wygraną w turnieju European Cup.

Zdecydowana wygrana nad drugim Charlem Schwartzelem stała się faktem dzięki świetnym wynikom z pierwszej i czwartej rundy. Wygrywając je odpowiednio z rezultatem dziewięciu oraz ośmiu poniżej par nie dał szans bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Trzecią pozycję dzięki bardzo równej grze utrzymał Chilijczyk Felipe Aguilar. Dzielić tę lokatę musiał jednak wraz z dwoma innymi graczami – Georgem Coetzee oraz Ricardo Santosem.

Podczas czterech dni turnieju Sterne tylko raz zakończył dołek z wynikiem powyżej par. W sumie miał aż 26 birdie’s i jeden eagle. Wynik osiągnięty przez Sterna jest rekordem turnieju rozgrywanego na polach Royal Johannesburg & Kensington.

Zwycięstwo to jest również wielkim powrotem Sterne’a do czołówki European Tour, po tym jak na prawie dwa lata nie brał udziału w rywalizacji za sprawą problemów z plecami. Po wyleczeniu kontuzji długo wracał do formy. Ostatni raz Sterna triumfował w 2009 roku na South Africa Open. Dzięki zwycięstwu 31 latek przesunął się do pierwszej 60tki światowego rankingu, co gwarantuje mu start w pierwszym turnieju z cyklu World Golf Championships, który 20 lutego rozpocznie się w Arizonie.

Joburg Open jest cyklicznym turniejem rozpoczętym w 2007 roku z pulą 1,3 miliona euro. Impreza podzielona jest pomiędzy dwa pola golfowe, na który podczas pierwszej i drugiej rundy jednocześnie odbywają się zawody. Dzięki temu może brać w nich udział do 200 graczy. 3 i 4 runda jest miejscem zmagań 65 najlepszych po pierwszych dwóch dniach turnieju.  Przez ostatnie cztery lata triumfowali tam gracze z RPA – w 2012 roku Branden Grace, oraz przez dwa lata z rzędu Charl Schwartzel. W 2008 roku zwycięzcą był Richard Sterne.

Oprac.: BS

Źródło: European Tour

Comments are closed.