Sezon 2014 w Sobieniach Królewskich oficjalnie rozpoczęty

26. kwietnia na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club odbył się inauguracyjny turniej – iCasa Turniej Otwarcia Sezonu 2014. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, uczestnicy licznie zgromadzili się na mistrzowskim polu golfowym. Nie zabrakło wielkich sportowych emocji, gdyż jak mówią sami gracze – nie ma złej pogody na golfa, jest tylko źle ubrany golfista.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, rywalizacja sportowa w Sobieniach została ograniczona do gry na dziewięciu dołkach. Turniej rozegrano w formacie Stableford netto w kategoriach: hcp 18,0-36 i 0-18,0 wśród mężczyzn, a także w kategorii hcp 0-36 wśród kobiet.

Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Anna Szymańska z wynikiem 18 pkt. Drugie – Zuzanna Gazdowska z wynikiem 20 pkt. Rywalizację wygrała Marianna Duczmal z wynikiem 21 pkt.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Wśród mężczyzn w kategorii hcp 18,1-36 rywalizację na trzecim miejscu zakończył Michał Michałowski z wynikiem 16 pkt. Natomiast w kategorii hcp 0-18 Piotr Cejnóg z wynikiem 20 pkt.  Drugie miejsce w kategorii hcp 18,1-36 zajął Izydor Lenarczyk z 18 pkt. W kategorii hcp 0-18 Janusz Pobereszko z wynikiem 20 pkt. Zwycięzcą w kategorii hcp 18,01-36 został Krzysztof Krauze z wynikiem 20 pkt. Najlepszym rezultatem – 21 punktami – w kategorii hcp 0-18 mógł się pochwalić Piotr Klemba.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Nie zabrakło tez nagród specjalnych:
Closest to the Pin (dołek nr 2) – wspólnie kobiety i mężczyźni –Zuzanna Gazdowska z wynikiem 188 cm
Closest to the Pin (dołek nr 4) – wspólnie kobiety i mężczyźni –Marcin Branicki z wynikiem 468 cm
Closest to the Pin (dołek 12) – wspólnie kobiety i mężczyźni –Marianna Duczmal z wynikiem 538 cm
Closest to the Pin (dołek 16) – wspólnie kobiety i mężczyźni –Marianna Duczmal 955 cm

Tak znakomity początek sezonu daje uzasadnione nadzieje, że w tym roku zmagania golfowe będą stać na bardzo wysokim poziomie, w duchu pozytywnej i pełnej emocji rywalizacji fair-play.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Z roku na rok golf cieszy się coraz większą popularnością. W tym sezonie w Sobieniach Królewskich rozegranych zostanie aż 25 turniejów –także prestiżowe imprezy o wymiarze europejskim, jak np. Deutsche Bank Polish Masters oraz Pro Golf Tour Championship. Cały kompleks SKG & CC to nie tylko pole golfowe, będące oficjalnym Centrum Szkolenia Kadry Narodowej Polskiego Związku Golfa, ale również szkoła awiacji, hotel ze spa, basenem i stadniną koni.

 Źródło: Sobienie Królewskie Golf & Country Club 

Comments are closed.