Czy Ricardo Santos jest w stanie pobić Matsa Lannera?

Ricardo Santos, który niespodziewanie w 2012 roku stał się bohaterem i zdobył tytuł w Madeira Islands Open – Portugal – BPI ma apetyt na kolejne zwycięstwo w tym roku (2015), otwarcie mówi, że czuje się na siłach, aby powtórzyć swoje osiągnięcie. Dwukrotnego zwycięstwa na Maderze dokonywał tylko Szwed Mats Lanner, wygrywając kolejno w 1994 i 1998 roku.

Santos w wieku 32 lat w zaledwie 4 uderzeniach wywalczył sobie zwycięstwo na zawodach Santo da Serra dokładnie 3 lata temu (2012), tym samym przeszedł do historii, stając się pierwszym Portugalskim zawodnikiem, który dokonał tego na własnej ojczystej ziemi.

„Madera to rodzaj turnieju, który lubię i cieszę się każdego sezonu, odwiedzając to miejsce. Mam nadzieję, że w tym roku będę tak samo szczęśliwy, jak w 2013 roku. Santo da Serra jest rodzajem pola golfowego, który pasuje do mojej gry. Gdybym grał tak samo jak w ciągu ostatnich kilku tygodni myślę, że mam spore szanse. Czuję się teraz bardzo dobrze i bardziej pewny siebie niż na końcu ostatniego sezonu i to jest najważniejsze” – mówił Ricardo Santos.
Zeszłoroczne zawody odbyły się w fatalnych deszczowych warunkach, w tym roku zawodnicy mają nadzieję, że pogoda dopisze i oprócz zawodników i kibiców na turnieju pojawi się również słońce.

Golfista Ricardo Santos, źródło: Wikipedia

Golfista Ricardo Santos, źródło: Wikipedia

Sama pogoda jednak nie przesądzi o wynikach, Ricardo Santos nie będzie miał łatwej drogi do zwycięstwa, w zawodach wezmą udział choćby takie sławy jak Scott Henry czy najbardziej obiecujący z Portugalskich zawodników Ricardo Gouveia. Henry już zapowiada, że ma nadzieję na lepszy wynik niż w zeszłym roku, gdzie został pokonany już na pierwszym dołku, natomiast Gouveia wygrał już swój siódmy raz w tym roku, co pokazuje, że jest groźnym przeciwnikiem.
Madeira Islands Open to zawody odbywające się na Portugalskiej wyspie, po raz pierwszy impreza miała miejsce w 1993 roku, kiedy to zwycięzcą został Anglik Mark James. Od tamtej pory turniej odbywa się cyklicznie co roku. Zawody często są pierwszym wydarzeniem sezonu i mimo niskich nagród (€600,000 w 2013 roku) cieszą się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczna impreza na Maderze zapowiada się na prawdę ciekawie, interesujące jest także, w jakich warunkach przyjdzie nam oglądać zmagania golfistów oraz, przede wszystkim, kto zdobędzie zwycięski tytuł. Nie ma jednoznacznego faworyta do wygranej, wielu zawodników pokazuje się dobrze w tym sezonie. Zapraszamy wszystkich do oglądania i śledzenia tej imprezy, gdyż czeka nas niesamowite widowisko.

Krzysztof Bezdzietny

Grawgolfa.pl

Comments are closed.