Pola golfowe przy największych światowych lotniskach

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez golfa, a podróże są nieodłącznym elementem twojej egzystencji, idea gry w golfa w pobliżu najbardziej ruchliwych lotnisk międzynarodowych została stworzona z myślą o tobie. Obowiązki oraz praca często stoją na przeszkodzie regularnym rozgrywkom golfowym. Mając na uwadze fakt, że grę w golfa często można połączyć z odbywanymi aktualnie podróżami nie zbaczając z obranej trasy (pola golfowe usytuowane są nieopodal lotnisk) warto zaznajomić się z lokalizacją niektórych z nich. Być może któregoś dnia i tobie uda się połączyć przyjemne z pożytecznym lub po zwyczajnie skorzystać z uroków pół golfowych w trakcie odbywanego urlopu.

London Heathrow Airport, Wielka Brytania – zaledwie 8 mil od lotniska znajduje się 63-dołkowe pole Wentworth Club goszczące każdej wiosny turniej British PGA Championship.

Beijing Capital Airport, Chiny – będąc w okolicach tego lotniska nie można odmówić sobie rozgrywki na malowniczych terenach pola golfowego Jade International, które znajduje się tam zaledwie od roku; położone przy rzece Wen Yu pole, to wyjątkowa okazja zarówno ku grze w golfa, jak i kontaktowi z naturą – gracza otaczają licznie jeziora oraz lasy.

Tokyo Haneda Airport, Japonia – przebywając w Tokio nie powinniśmy rezygnować z rozgrywki na polu zaprojektowanym przez słynnego golfistę Jacka Nicklausa – Kazusa Monarch Country Club, położonego 25 mil od lotniska.

Paris-Charles De Gaulle Airport, Francja – pole Chantilly Golf Club istniejące od 1909 roku potraktować można jak godną uwagi atrakcję turystyczną; położone 14 mil od lotniska pole, to projekt ekscentrycznego brytyjskiego architekta pól golfowych – Toma Simpsona.

Frankfurt Airport, Niemcy – pole Frankfurter Golf Club mieszczące się zaledwie 3 mile od lotniska to wbrew bliskiej lotnisku lokalizacji ciche i spokojne miejsce położone w lesie; na polu niegdyś regularnie odbywał się turniej German Open.

Madrit Barajas Airport, Hiszpania – mieszczące się w odległości 9 mil od lotniska pole Real Sociedad Hípica Española Club de Campo to unikalna okazja ku temu, aby zmierzyć się z 36 dołkami zaprojektowanymi przez Roberta von Hagge; ponadto, w okolicach pola znajduje się dawny tor Formuły 1 – Formula One Jarama, który zachęca do wybrania się w te rejony.

Hong Kong Airport, Chiny – tutaj miejsce do gry w golfa znajdziemy już na lotnisku, oferuje ono bowiem 9-dołkowe pole Sky City Nine Eagles Golf Course, na którym grać można także w nocy dzięki ostremu oświetleniu pola; jeżeli natomiast wolelibyśmy pełnych wymiarów pole golfowe, należy oddalić się zaledwie o 5 mil od lotniska w celu odwiedzenia pola Discovery Bay Golf Club – jednego z bardziej malowniczych pól golfowych na świecie; położone na wyspie Lantau pole oferuje zapierające dech w piersiach widoki na zatokę Victoria oraz Morze Południowochińskie.

Źródło: golfdigest.com

Oprac.PP

Portal Grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

 

 

 

 

Comments are closed.