Nowe technologie i gadżety wykorzystywane w golfie

Technologie i innowacyjne projekty pomagają nam niemal w każdej czynności. Świat skoncentrowany jest na poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie niedogodności do minimum. Dzieje się tak w każdej dziedzinie włącznie ze sportem. Gra w golfa może być uzupełniona oraz szlifowana dzięki najnowszym nowinkom techniki.

Zawodnicy posługują się urządzeniami technologicznymi z różnych względów. Dla niektórych stanowi to doskonałą pomoc w trakcie uczenia się nowych golfowych technik, inni natomiast kierują się zmysłem poznawczym i chęcią doświadczenia czegoś unikalnego.  Z pewnością zarówno jedni jak i drudzy mają szanse skorzystać z ekskluzywnych urządzeń, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne.

Jeżeli golf inspiruje zawodnika, na tyle by sumiennie ćwiczyć i inwestować w swoja pasję, to może być pewien, że wkrótce wydatki zwrócą mu się z nawiązką. Istnieją różne sposoby, żeby pomóc sobie w rozwijaniu umiejętności. W tym artykule przedstawione zostaną technologiczne rozwiązania, które już robią furorę na polach golfowych całego świata.

Rękawica, która uczy

634212709709500000

Niemiecka firma Sensosolutions zaproponowała rękawicę, która dosłownie uczy precyzji. To pierwsza na świecie rękawica, która mierzyła parametry uchwytu kija. Wszyte czujniki mierzą przykładany nacisk 80 razy na sekundę, a układ elektroniczny analizuje przesyłane przez sensory dane. Przed wykonaniem swingu gracz definiuje na programatorze siłę nacisku jaką chce zastosować. Po wykonaniu uderzenia rozlegają się komunikaty informujące o osiągniętej sile, a także czy kij był trzymany w sposób poprawny. Urządzenie pozwala nawet na zidentyfikowanie, w którym palcu leży problem. Należy jedynie poprawnie interpretować komunikaty.

Istnieją także inne odsłony tego wynalazku. Zaprojektowane przez konkurencyjne firmy. Do dodatkowych funkcji możemy zaliczyć możliwość połączenia rękawicy z naszym smartphonem lub tabletem za pomocą przesyłu danych.

Buty ze specjalną podeszwą

golf-gadgets-02-0513-lgn

Bez pewnej postawy i specjalnego ułożenia sylwetki gra w golfa jest niezwykle trudna. Dlatego powstał szereg rodzajów obuwia, które pozwalają na grę w każdych warunkach. Przedstawiona powyżej nowa technologia od Nike to nic innego jak but idealnie przystosowujący się do stopy. Model na zdjęciu został nazwany imieniem golfisty wszechczasów – Tigera Woodsa.

Laser

To wynalazek, którzy służy golfistom już od wielu lat. Warto jednak wspomnieć o jego właściwościach i o tym, dlaczego wielu profesjonalistów nie potrafi się z nim rozstać. Dzięki użyciu podczerwieni, laser jest w stanie dokładnie określić odległość w jakiej znajduje się zawodnik od dołka. Pozwala także określić optymalną pozycję piłeczki do kolejnego swinga. Skanuje zarówno green jak i zbiorniki wodne.

golf-gadgets-03-0513-lgn

 

„Turbo” zegarek

golf-gadgets-04-0513-lgn

Jego wygląd jest mylący, ponieważ nie różni się on zbytnio od klasycznych sportowych zegarków. Garmin Approach S2 kryje jednak wiele bardzo przydatnych funkcji. Krokomierz, oszacowanie odległości, mapy rozmaitych pól golfowych to tylko niektóre z elementów składających się na niezwykłą całość. Zegarek pomoże także wybrać rodzaj kija golfowego jeśli zajdzie taka potrzeba.

Swingbyte

Swingbyte to urządzenie do nauki gry w golfa. Jest to gadżet, który rejestruje tor i prędkość ruchu kija golfowego, a dane wysyła przez Bluetootha na urządzenie mobilne.

golf-sb-4660-mat-pras-640

Kij

Ten niepozorny gadżet jest doskonałym sprzymierzeńcem amatorów, którzy chcą pracować nad swoimi błędami. Specyficzna budowa kija pozwala na ujawnienie wszystkich niedociągnięć popełnionych podczas swingu. Zła postawa, zły dobór kąta i zły zamach to tylko niektóre z braków, które potrafi udowodnić Golden Flex, dzięki swojej elastycznej budowie.

golf-gadgets-08-0513-lgn

Świecące piłeczki

led-golf-balls

Piłki w neonowych kolorach z dodatkowym podświetleniem od wewnątrz, stają się doskonałą alternatywą dla klasycznej białej kulki. Kierując się względami praktycznymi – ta piłeczka ma większą szansę na tytuł uniwersalnej. Może być używana zarówno w warunkach ograniczonej widoczności jak i podczas słonecznej pogody. Pomaga przezwyciężyć także ludzkie ograniczenia, jak problemy ze wzrokiem.

Na świecie twórcy gadżetów i wynalazków dla golfistów prześcigają się z roku na rok. Przykładów technicznych pomocników jest mnóstwo w każdym przedziale cenowym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby nie stosować nadmiernej ilości gadżetów na polu golfowych. Wybierzmy jedno rozwiązanie odpowiadające naszym preferencjom, które pomoże nam zwiększyć efektywność.

Warto spróbować czegoś, co zwiększy naszą świadomość i usprawni grę.

 Źródło zdjęć: popularmechanics.com

Katarzyna Grzemska

Grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

Comments are closed.