Najpiekniejsze pola golfowe

Pola golfowe przeskakują się w pomysłowości rozwiązań. Coraz częściej, gracze biorą pod uwagę nie tylko to, czy pole jest wystarczająco duże, funkcjonalne, przemyślane, ale to, czy jest  atrakcyjne, położone na malowniczych terenach, często powinno być też nad morzem. Pola golfowe to idealny cel wakacyjny dla tych, których nudzi wylegiwanie się na plaży i jednocześnie należą do miłośników tego fascynującego sportu. Poniżej najpiękniejsze z ‘kurortów’ golfowych.

Cape Kidnappers, Nowa Zelandia
To imponującej wielkości szmaragdowe pole golfowe kształtem przypomina rozczapierzoną dłoń położoną na wybrzeżach oceanu. Pole liczące sobie 5,000 hektarów, znaleźć można na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Tylko odważni decydują się na rozgrywkę na jego terenach. Aleje pola, stanowiące palce u dłoni, zakończone są dość stromymi klifami wpadającymi do Pacyfiku. Piłki, które nie trafią do celu, przez 10 sekund pokonują dystans dzielący zielone tereny od wzburzonego oceanu.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE

Royal County Down, Północna Irlandia
Położone w przepięknej scenerii pole Royal County Down to wyzwanie dla każdego golfisty. Znajdujące się  w Newcastle w hrabstwie Down, w Irlandii Północnej, pole Royal County Down to jeden z najstarszych klubów golfowych w Irlandii – po raz pierwszy zagrano na nim w golfa w 1889 roku. Royal County Down leży pomiędzy brzegiem morza Irlandzkiego i górami Mourne. Pole jest kwintesencją pola typu links.  Dołek nr 4 zaliczany jest do najpiękniejszych dołków par 3 na świecie. Charakteryzują go: gęste krzaki janowca, dziesięć bunkrów, trzy górskie szczyty w oddali oraz zapierający dech w piersiach widok.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE

Pebble Beach, Stany Zjednoczone
Jack Nicklaus – jeden z najlepszych golfistów świata, powiedział kiedyś, że gdyby miał zagrać ostatni raz w życiu, to wybrałby właśnie to pole. Zaprojektowane ponad 90 lat temu pole dotyka swoimi wymagającymi  fairwayami wybrzeży oceanu. Spadziste zielone tereny, wąskie fairwaye oraz fantastyczna panorama oceanu sprawiaja, że Pebble Beach jest częstym celem najwybitniejszych golfistów. Mimo swojego prestiżu, pole otwarte jest dla graczy o różnym stopniu zaawansowania i zawartości portfela. To, co czyni pole magicznym i niezwykle urokliwym, to dołki od 5 do 8 wraz z ich wodnymi przeszkodami.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE

Leopard Creek, Południowa Afryka
Niesamowite pole golfowe zaprojektowane przez Garego Playera. W związku z tym, że pole położone jest na granicy Parku Narodowego Kruger natknąć się tam można na typowe dla tej okolicy zwierzęta: lwa, panterę, słonia, bawoła i nosorożca. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne mają zapewnić gościom pełne bezpieczeństwo, jednak warto uważać na zamieszkujące tutejsze wody krokodyle i hipopotamy. Ośrodek jest do dyspozycji gości resortu Malelane Sun Intercontinental, który nie należy do najtańszych.

Green Monkey, Barbados
W 2004 roku Tiger Woods wziął na Barbados ślub z Elin Nordegren. Jednak nie jest to jedyny powód, aby odwiedzić te przepiękne rejony. Usytuowane na wschodniej części wyspy pole o wielkości 7,400 jardów to wyzwanie dla każdego golfisty, a przy tym fantastyczna przygoda. W celu rozegrania 16 dołka należy wznieść się na wysokość 225 jardów. Cechą charakterystyczną pola jest mała wysepka w kształcie małpy.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE

Turnberry, Szkocja
Pole golfowe okrzyknięte parokrotnie najlepszym polem golfowym Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Od 1902 roku niezmiennie przyciąga najbardziej zagorzałych graczy. Pole słynie z wyjątkowo życzliwego klimatu, jak na tamtejsze tereny, oraz charakterystycznej latarni morskiej. Dołki od 4 do 11 nie są osłonięte wydmami, co daje możliwość napawania się widokami, zaczerpnięcia cudownej, morskiej bryzy jak i obserwacji fal rozbijających się o strome klify.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE

Domaine de Sperone, Korsyka
Jedno z najbardziej spektakularnych i malowniczych pól golfowych na świecie. Oferuje dziewięć dołków wzdłuż wybrzeża . Są one szczególnie trudne ze względu na ich położenie. Często dostęp do dołka ograniczony jest przez strome klify. Pole usytuowane jest na obszarze 6101 metrów. Śródziemnomorski klimat, morska bryza oraz wyjątkowe położenie – wszystko, to sprawia, że gra w golfa jeszcze bardziej zyskuje na wartości.

NAJPIĘKNIEJSZE POLA GOLFOWE


Grawgolfa.pl

 

Comments are closed.