Najlepsi golfisci na swiecie

najlepsi golfiści na świecieJack William Nicklaus — amerykański golfista znany również jako ‘The Golden Bear’, zdobywca najbardziej prestiżowych światowych trofeów, w ciągu 25 lat zdobył je aż 18 razy. Słynął ze świetnego puttowania i dość konserwatywnej gry, za co ceniło go otoczenie. Do ciekawostek należy fakt, że wprowadził zwyczaj jedzenia bananów w celu usprawnienia swojej gry na polu golfowym.  Łącznie wygrał 73 turnieje z cyklu PGA Tour a w szczególności 18-krotnie Majors: Masters 6-krotnie, US Open Golf 4-krotnie, British Open 3-krotnie, PGA Championship 5-krotnie. Obecnie zajmuje się projektowaniem pól golfowych.

Tiger Woods  — gracz legenda znany ostatnio głownie dzięki kolorowym gazetom; przydomek otrzymał na cześć wietnamskiego przyjaciela jego ojca. Swoją przygodę z golfem zaczął już w wieku 2 lat. Był najmłodszym zawodnikiem, który wygrał turniej Masters. W tej chwili należy do najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Przed przejściem w zawodowstwo jako jedyny w historii wygrał trzykrotnie z rzędu mistrzostwa USA Juniorów, a także trzykrotnie z rzędu mistrzostwa USA Amatorów. Do tej pory jako profesjonalista Tiger wygrał łącznie 71 zawodów z cyklu PGA Tour, co czyni go trzecim golfistą w historii pod względem liczby zwycięstw w tym cyklu rozgrywek.

Arnold Palmer — jeden z czołowych golfistów, który przyczynił się do rozpowszechnienia gry w golfa w latach 50-tych. Dzięki swoim licznym sukcesom (wygranej większości z 92 mistrzostw amerykańskiego PGA Tour) zyskał przydomek ‘The King’. Najgorętszy okres kariery golfisty  przypadł na lata 1960 -1963, kiedy to Arnold wygrał 5 turniejów Wielkiego Szlema i 29 turniejów na PGA Tour podczas zaledwie czterech sezonów. W 1960 roku ‘The King’ zdobył tytuł U.S. Open i The Masters, w 1961 wygrał The Open Championship, a w 1962 ponownie The Masters i The Open. Ostatnim wygranym turniejem głównym był Masters w 1964 roku. Jednak Palmer nigdy nie zdobył upragnionego trofeum PGA Championship, na których to mistrzostwach trzykrotnie zajmował drugie miejsce.

Sam Snead — gracz, który nosił miano jednego z czołowych golfistów przez niemal cztery dekady. Snead wygrał 82 tournieje z serii PGA; większość graczy podziwiała go za jego perfekcyjny swing, stąd też jego przydomek ‘Slammin’ Sammy’; w roku 1998 otrzymał Nagrodę PGA za całokształt osiągnięć w dziedzinie golfa.

Gary Player — gracz, który osiągnął ponad 160 zwycięstw w turniejach golfowych dzięki, którym uznawany za jednego z najlepszych golfistów w historii tego sportu. Zawodnik dziewięć razy zwyciężał w turniejach wielkoszlemowych, zwanych Majors. Trzy razy pokonał innych  rywalizujących w turnieju Masters, także trzykrotnie w British Open, raz w U.S. Open i dwa w PGA Championships. Jako jeden z pięciu golfistów zwyciężył wszystkie turnieje Majors. Zawodnik odnosił sukcesy przez ponad pięć dekad, co jest nie lada osiągnięciem nawet w przypadku  tego sportu, znanego z długoletnich karier.

William Ben Hogan — wygrał aż 64 turnieje podczas swojej kariery trwającej do 1970 roku.  Do momentu pojawienia się  Tigera Woodsa, żaden inny zawodnik nie wygrał 3 turniejów typu major w tym samym roku. Hogan słynął ze swojej pracowitości i nieustannego ulepszania swojego zamachu golfowego.  Uważany był za gracza, który bezustannie i mozolnie szlifował swoja technikę gry, co przełożyło się na uzyskanie najlepszego kontaktu z piłką w historii golfa. Doszedł do momentu kiedy uderzał ją na tyle daleko, że zdecydował się na udział w konkursach na najdłuższe uderzenia.

Byron Nelson — gracz, który zyskał sławę i uznanie w świecie golfa, mimo swojej krótkiej kariery. Pierwszy turniej- The Masters wygrał w 1937 roku. Jednak dziś znany jest głównie z wygranej w 18 turniejach odbywających się w 1945 roku, co stanowi niewątpliwy ewenement w świecie golfa.

Grawgolfa.pl

 

Comments are closed.