Najczęstsze błędy golfisty

Golf, to w dużej mierze wyćwiczenie pewnych zachowań na polu golfowym, dzięki którym nasza gra zyskuje na wartości. Istnieją pewne wytyczne, których bezwzględnie należy się trzymać, aby po pierwsze nie naruszyć etykiety gry, a po drugie uzyskać lepszy wynik. Początkujący gracze mają tendencję do zapominania o pewnych kwestiach, których, w celu osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku, nigdy nie powinno się bagatelizować.

1). Brak precyzji

Uderzenie to nie tylko prawidłowe oszacowanie odległości. W równym stopniu liczy się tutaj również precyzja, o której gracze często zapominają. Jeżeli twoja piłka ma do pokonania długi dystans i wydaje Ci się, że jedynym rozwiązaniem jest w tej sytuacji jej mocne uderzenie, to musisz liczyć się z tym, że brak precyzyjności tego uderzenia w rezultacie zakończy się długimi poszukiwaniami piłki daleko poza fairwayem.

2). Złość graczowi szkodzi

Należy pamiętać, że gra w golfa to również walka z własnymi słabościami. Nieetykietalnym zachowaniem jest wpadanie w szał po nieudanym uderzeniu. Porażki należy znosić z honorem wykazując się siłą spokoju. Narastająca w zawodniku złość prowadzi do utraty kontroli nad swoimi myślami, a co za tym idzie spadkowi poziomu koncentracji.

3). Przyszłościowe myślenie niepożądane

Do najpowszechniejszych błędów popełnianych przez graczy należy wybieganie myślami w przyszłość. Analizowanie tego, co się stanie bądź zastanawianie nad tym ‘co by było gdyby….’ nie powinno mieć miejsca na polu golfowym. Pełne, świadome skupienie na aktualnym uderzeniu jest gwarancją lepszych wyników na polu golfowym.

4). Celuj we flagę z rozmysłem

Obieranie flagi za cel naszego uderzenia, to często powielany przez początkujących graczy błąd. To właśnie na najbardziej oczywistej linii uderzenia znajduje się najwięcej przeszkód, których zadaniem jest wyprowadzić naszą piłkę na manowce. Stąd, czasami lepiej jest obrać bezpieczny kierunek greenu, mimo, że nasze uderzenie będzie, na pierwszy rzut oka, wyglądało mało precyzyjne i nielogicznie. Tutaj liczą się taktyczne zagrania.

5). Brak konsekwencji nie popłaca

Często wydaje nam się, że jesteśmy w stanie uderzyć piłkę z tee w tak spektakularny sposób, że natychmiast znajdzie się tam, gdzie tego chcemy. Jednak, zapominamy o tym, że czasami warto mierzyć siły na zamiar. Zdecydowanie lepszym posunięciem jest stopniowe prowadzenie piłki do celu, aniżeli stracenie jej już przy pierwszym uderzeniu. Nie powinniśmy nigdy zapominać o naszych własnych ograniczeniach kierując się żądzą szybkiej wygranej – gra w golfa wymaga od gracza nieco innego podejścia. Konsekwentne, przemyślane oraz rozważne podejście do gry zaowocuje być może mniejszą ilością birdies (wynik o jedno uderzenie mniej na danym dołku aniżeli par), ale pozwoli utrzymać naszą piłkę w grze.

Grawgolfa.pl

Comments are closed.