Najbardziej ekstremalne pola golfowe

Gracz nie potrzebuje tu ani karty wyników, ani caddiego – jedyne co się liczy to kije golfowe oraz bardzo silna wola. Aby ukończyć i zarazem wygrać zawody Awesome Eight Golf Challange, zawodnik musi zmierzyć się z ośmioma polami golfowymi charakteryzującymi się wyjątkowo skrajnymi i surowymi warunkami klimatycznymi – ma na to zaledwie rok. Co więcej, pola rozrzucone są po całym świecie, od Alaski po Australię.

Czym powinien wykazać się zapalony golfista? Główną filozofią zawodów jest przekonanie o tym, że nawet ludzie zwyczajni mogą robić rzeczy nadzwyczajne. Aby zmierzyć się ze swoimi słabościami stawiając czoła najbardziej ekstremalnym polom golfowym, warto najpierw zapoznać się z ich mrożącą krew w żyłach charakterystyką.

North Star, Alaska – najzimniejsze pole golfowe na świecie

Tutaj średnia temperatura oscyluje w granicach -25˚C, a podłoże stanowi nigdy nie topniejąca warstwa lodu.  W stały element pola golfowego wpisują się również zwierzęta. Regulamin pola zakłada, że jeżeli piłka zostanie przechwycona przez kruka bądź lisa, gracz ma prawo zastąpić ją nową piłką nie ponosząc żadnych konsekwencji swojego czynu.

Alice Springs, Australia – najgorętsze pole golfowe na świecie

Nie bez przyczyny pole golfowe nazywane jest najgorętszym polem golfowym na ziemi – temperatura sięga tu nawet 50˚C! To istna sauna nawet dla najbardziej odpornego na temperatury gracza. Dodatkowo, od gracza wymagana jest niesłychana precyzja podczas gry – czyhają na niego liczne przeszkody oraz utrudnienia wynikające z falistego, pustynnego terenu, na którym mieści się pole.

La Paz, Boliwia – najwyżej położone pole golfowe

Pole położone 3,246 m nad poziomem morza, to prawdziwe wyzwanie dla golfisty. Aby dobrze znieść aklimatyzację i nie doświadczyć problemów z oddychaniem związanym z diametralną zmianą powietrza, gracz powinien przeznaczyć parę dni na oswajanie się z klimatem. Rzadkie powietrze jest jednak również zaletą pola, gdyż sprzyja dalekim uderzeniom. Pole zostało jednak zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować różnicę w locie piłki wynikającą z różnicy w gęstości powietrza.

Furnance Creek, California – najniżej położone pole golfowe

Najniżej położone tee znajduje się tu 65 m poniżej poziomu morza.

Ushuaia, Argentina – najbardziej wysunięte na południe pole golfowe

Położone w malowniczym Parku Narodowym Tierra del Fuego pole golfowe, nie ułatwia graczowi walki z samym sobą. Silny, lodowaty, antarktyczny wiatr stanowi główną przeszkodę zarówno w prawidłowym poprowadzeniu piłki, jak i sprostaniu wymagającym warunkom klimatycznym.

North Cape, Norwegia – najbardziej wysunięte na północ pole golfowe

Wydawać by się mogło, że sześcio-dołkowe pole golfowe nie oferuje nic ponadprzeciętnego. A jednak. Tutaj doświadczyć można dnia w nocy, w związku z czym w okresie od połowy maja do końca sierpnia grać w golfa można tu całą dobę i to przy naturalnym oświetleniu. Ponadto, wykorzystać można także fakt, że pole odznacza się brakiem ograniczeń terytorialnych, których Norwegowie nie uznają. Tak więc, jeżeli nasza piłka przez przypadek znajdzie się w ogrodzie osoby sąsiadującej z polem, bez problemu będziemy mogli rozegrać ją z tego terenu.

Ko’olau, Hawaje – najtrudniejsze pole golfowe

Gracz nie powinien wybierać się na to pole bez niezbędnego wyposażenia w postaci małego samochodu terenowego. Położone u podnóży pasma górskiego, tropikalne pole golfowe to połączenie trzech stref klimatycznych. Kręty wąwóz, zapierające dech w piersiach wodospady oraz ekstremalne zmiany wysokości sprawiają, że pole, mimo wysokiego stopnia trudności, przyciąga wielu miłośników golfa poszukujących porządnej dawki adrenaliny.

St. Andrews, Old Course, Szkocja – najstarsze pole golfowe na świecie

Pole St. Andrews będące kolebką golfa, to bez wątpienia mekka każdego golfisty. W celu uzyskania certyfikatu Awesome Eight Golf Challange każdy golfista musi choć raz zagrać na tym kultowym polu, na którym pierwsze zwycięstwa odnosił kiedyś sam Tom Morris.

Każde z wyżej wymienionych pól stanowi odrębna historię, którą gracz musi udokumentować w celu uzyskania certyfikatu Awesome Eight Golf Challange. Wymagane są zdjęcia z wypraw oraz podpisane karty lokalnych władz urzędujących na polach golfowych. Do elitarnego klubu Awesome Eight Golf Challange w dalszym ciągu należą zaledwie dwie osoby.

Grawgolfa.pl

Comments are closed.