Mickelson wygrywa Phoenix Open

Closeup of a golf flag number one.Phil Mickelson z przewagą czterech uderzeń wygrał turniej Waste Management Phoenix Open. Na polach TPC Scottsdale Mickelson prowadził od pierwszego dnia, zrównując się w ostatniej rundzie z rekordem Marka Calcavecchia.

Kończąc piąty turniej zaliczany do cyklu PGA, Mickelson był bardzo blisko pobicia rekordu turnieju pod względem ilości uderzeń. Osiągając wynik 28 poniżej par oraz 256, Mickelson tylko zrównał się rekordem Marka Calcevacchiego. Nowy rekord wisiał jednak w powietrzu – szczególnie podczas pierwszego dnia, w którym to Mickelson osiągnął rewelacyjny wynik 60 uderzeń.

Doskonały rezultat z pierwszego dnia pozwalał Mickelsonowi spokojnie przewodzić w turnieju. Na półmetku, z przewagą sześciu uderzeń nad drugim Snedekerem, Mickelson nie popełniał znaczących błędów. Problemy sprawiły mu za to pierwsze dołki ostatniego dnia Phoenix Open, na których utracił połowę ze swojej przewagi.

Za sprawą własnych błędów Snedeker nie zdołał zrównać się punktowo z Mickelsonem i ukończył turniej z drugim rezultatem. Trzecie miejsce zajął Scott Piercy, który dzięki rewelacyjnej trzeciej rundzie wskoczył na najniższe miejsce podium.

W rankingu pieniężnym dzięki lepszym występom we wszystkich turniejach od początku cyklu prowadzi Brandt Snedeker, z sumą 1 689 920 dolarów. Znacznie mniej zgromadzili następni w zestawieniu – Dustin Johnson oraz Phil Mickelson. Każdy z nich ma na koncie obecnego PGA Tour po około 1,15 miliona dolarów.

Kolejny turniej rozpoczyna się już w czwartek na polach Pebble Beach Golf. W zeszłym roku w Kalifornii triumfował Phil Mickelson. Po wygranej w Phoenix Open i doskonałych wynikach na innych imprezach, Mickelson będzie w Pebble niekwestionowanym faworytem. Jego doskonałą dyspozycję potwierdza również zrównanie się z rekordem Marka Calcavecchiego.

Oprac.: BS

Źródło: PGA Tour

Comments are closed.