Matt Kuchar wygrywa pierwszy turniej z cyklu WGC

European Tour Kuchar w finale pokonał obrońcę tytułu Hunter’a Mahana. Szybko z turniejem pożegnali się za to faworyci – Rory McIlroy oraz Tiger Woods. Accenture Match Play Championship jest pierwszym turniejem rozgrywanym w ramach golfowych Mistrzostw Świata.

Niedzielny triumf jest pierwszym zwycięstwem Matta Kuchara z cyklu WGC oraz piątym w PGA Tour. Po drodze do finału rozgrywanego fazami pucharowymi turnieju pokonać musiał – prócz Mahana – między innymi Roberta Garrigusa oraz Sergio Garcie.

Znacznie ciężą drogę do finału miał Hunter Mahan, który we wcześniejszych rundach turnieju zmierzyć się musiał z rewelacją turnieju i nadzieją europejczykówIanem Poulterem oraz Richardem Sterne. Nawet poza pierwszą rundę nie wyszli faworyci – Rory McIlroy, Tiger Woods oraz Louis Oosthuizen. W turnieju z powodu kontuzji nie wziął udziału się inny czołowy goflista – Brandt Snedeker.

W finale, zacięta walka miała miejsce aż do 17 dołka, wcześniej golfiści wymieniali się bowiem prowadzeniem. Na dwa dołki przed końcem turnieju, Kuchar zapewnił sobie wygraną lepiej radząc sobie z wyprowadzeniem piłki z bunkra. Strata, jaką osiągnął wtedy Mahan była nie do odrobienia, nie poszedł więc nawet do rozegrania ostatniego dołka. Trzecie miejsce zajął Jason Day, pokonując  Iana Poultera.

Pola w Dove Mountain sprzyjają 34-letniemu Amerykaninowi, wygrał on 14 z ostatnich 16 swoich meczy rozgrywanych na tym obiekcie.

Accenture Match Play Championship jest jednym z czterech turniejów zaliczanych do World Golf Championships. Impreza z pulą nagród wysokości 8 milionów 750 tysięcy dolarów rozgrywana jest na „The Golf Club” w Dove Mountain, Arizona. Następny turniej z WGC – Cadillac Championship, odbędzie się pomiędzy 7 a 10 marca na polach „TPC Blue Monster” w Miami.

Oprac.: BS

Źródło: PGA Tour

Comments are closed.