John Merrick niespodziewanym mistrzem Northern Trust Open

masters-masters2008-golf-2191702-hPodczas nieobecności najlepszych, przygotowujących się do World Golf Championships golfistów Northern Trust Open wygrał John Merrick. Po playoffach pokonał Charlie’ego Beljana.

Już od początku turnieju Merrick wykazywał dobrą dyspozycję, kończąc dwa pierwsze dni z wynikami 68 i 66. Po pierwszej rundzie z wynikiem 65 prowadził jednak Sergio Garcia, a w drugiej na pozycję lidera wysunął się Brytyjczyk Luke Donald.

Trzeci dzień na polach Riviera Country Club bezsprzecznie należał do Billa Haasa. Obrońca tytułu rewelacyjnym wynikiem 64 – oraz 70 i 67 z poprzednich rund – zapewnił sobie trzy uderzeniową przewagę przed finałem. Po trzeciej rundzie turnieju, Merrick zajmował drugie miejsce, wspólnie z Charlie’m Beljana.

Ostatniego dnia Northern Trust Open lider Haas stracił jednak koncentrację i z wynikiem 73 wylądował na trzeciej pozycji. Walka o tytuł rozgrywała więc się pomiędzy Merrickiem a Beljana, ci pod koniec czwartej rundy zrównali się jednak ilością uderzeń. W playoffach na prowadzenie wysunął się Merrick. Par podczas drugiego dodatkowego dołka wystarczyło Kalifornijczykowi do pokonania Bejana i zagwarantowania sobie pierwszej wygranej w turnieju z cyklu PGA Tour.

Na ten sukces Merrick czekał od 2004 roku, wtedy bowiem zaczął profesjonalnie uczestniczyć w turniejach z cyklu. Wygrana Northern Trust Open, prócz prestiżu, będzie dla Merrick’a również sporym zastrzykiem finansowym. Pula turnieju rozgrywanego w Riviera Country Club wynosi 6,6 miliona dolarów, z czego zwycięzca otrzymuje prawie 1,2 miliona.

Za Merrickiem i Belajna na kolejnych lokatach uplasowali się Bill Haas, Fredrik Jacobson oraz Charl Schwartzel. Najwyżej rozstawionym z graczy biorących udział w turnieju był Phil Mickelson, który tylko raz osiągając wynik poniżej 70 w rundzie trzeciej, wylądował na 21 pozycji.

Mickelson był jedynym z czołowych graczy biorących udział w Northern Trust Open. Pod nieobecność Tigera Woodsa oraz Brandta Snedekera nie zaszły więc żadne zmiany w rankingach. Nieobecność liderów cyklu PGA tłumaczona jest rozpoczynającym się w środę pierwszym turniejem z cyklu World Golf ChampionshipsAccenture Match Play Championship. Obrońcą tytułu będzie Hunter Mahan.

Oprac.: BS

Źródło: PGA Tour

Comments are closed.