Jak uniknąć kontuzji grając w golfa?

Prawidłowa kondycja golfisty to często pomijany przez niedoświadczonych graczy aspekt gry w golfa. Aby nie nabawić się kontuzji spowodowanych częstą rotacją ciała podczas gry w golfa należy solidnie je przygotować zanim jeszcze wkroczymy na pole golfowe. Zamach golfowy, obroty oraz gwałtowne ruchy nie będą nam straszne jeżeli odpowiednio przygotujemy naszą kondycję do zmagań na polu golfowym, poprawiając jego elastyczność oraz koordynację ruchów.

Jeżeli zaczynamy naszą przygodę z golfem pod okiem profesjonalnego trenera, możemy spodziewać się, że sprawą priorytetową będzie dla niego odpowiednia kondycja gracza, która pozwoli zapobiec ewentualnym kontuzjom podczas gry. Wszyscy czołowi gracze poddawani są serii ćwiczeń imitujących ruchy wymagane od gracza podczas golfowego swingu. W ten sposób gracz ma okazję ku temu, aby udoskonalić swój zamach i zarazem wzmocnić partie ciała, które decydują o jakości wykonywanego zamachu.

Celem ćwiczeń przewidzianych dla graczy w golfa jest nie tylko ogólne wzmocnienie ich ciała i poprawienie jego elastyczności, ale również wyćwiczenie mięśni golfisty odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności pozycji golfisty w trakcie obrotów, jakie wykonuje podczas golfowego swingu. Wszelkie ćwiczenia wzmacniające dolne partie ciała golfisty są jak najbardziej wskazane. Dzięki nim gracz bez trudu poradzi sobie z utrzymaniem równowagi wykonując ruchy rotacyjne.

Identyfikacja naszych słabych i mocnych stron pozwoli nam szybko ocenić na jakie ćwiczenia powinniśmy się zdecydować chcąc poprawić swoją kondycje fizyczną. Tutaj dużą rolę odgrywa postać trenera, który szybko zweryfikuje stan naszej kondycji, a następnie dostosuje ćwiczenia pod kątem naszych braków.

Źródło: www.golfdigest.com

Oprac. PP

Portal Grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

 

Comments are closed.