Jak uderzyć piłkę prosto

Jednym z najczęstszych problemów każdego golfisty, szczególnie początkującego, jest uderzenie piłki prosto. Liczne niepowodzenia mogą szybko demotywować, a wystarczy zastosować się do kilku drobnych wskazówek by dalej czerpać przyjemność z gry. Prezentujemy krótki zbiór porad, które pomogą Ci szybko nauczyć się strzelać prosto.

Doświadczony ekspert golfowy Jim McLean radzi jak w prosty sposób przygotować się do oddania strzału.

Krok pierwszy:

Źródło: golfinstruction.com

Stajemy w lekkim rozkroku i kładziemy kij nieco po prawej stronie

Źródło: golfinstruction.com

Ważnym jest, żeby nie przesadzić z odległością, kij ma jedynie odrobinę odstawać od naszej prawej nogi, w innym wypadku nasze ciało straci odpowiednią równowagę.

Krok drugi:

Źródło: golfinstruction.com

Przesuwamy kij na sam środek w miejsce uderzenia. Istotą tego ćwiczenia jest wyczuć jak początkowo otwarta pozycja kija zaczyna się prostować wraz z przesunięciem.

Krok trzeci:

Źródło: golfinstruction.com

Po uderzeniu wyprowadzamy kij lekko do góry.

Źródło: golfinstruction.com

Nie należy chaotycznie wymachiwać kijem, przeszkadza to w dokładnym zapamiętaniu ruchów.

Krok czwarty:

Źródło: golfinstruction.com

Po wielokrotnym wykonaniu poprzednich czynności, przesuwamy się do przodu i odtwarzamy zapamiętany ruch, tym razem uderzając w piłeczkę.

Słynna golfistka Annika Sorenstam również ma dla nas parę cennych uwag:

– W trakcie uderzenia lico kija musi być zamknięte. Należy wzmocnić chwyt, obracając lewą ręką i najeżdżając kciukiem na górną partię gripu

– Trzeba przybrać szerzej rozstawioną postawę ciała w celu uzyskania stabilniejszej postawy.

– Podczas oddawania strzału należy pamiętać o ułożeniu ramion w kształt kwadratu, wysuwając lewą rękę do przodu, a odchylając do tyłu prawą. Następnie obie ręce spotkają się z przodu.

Radzimy nie przejmować się początkowymi niepowodzeniami. Nawet najwspanialsi profesjonalni gracze nie zawsze są w stanie strzelić prosto. Trzeba pamiętać o dobrym nastawieniu i ćwiczeniach, z czasem wszystko zacznie wychodzić.

Dawid Reps

grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

 

Comments are closed.