Grip – rodzaje materiałów

Grip pełni niezwykle ważną funkcję w golfie, jest w końcu jedyną częścią kija, z którą mamy bezpośredni kontakt, nie należy o tym zapominać. Na rynku jest kilka podstawowych rodzajów uchwytów, każdy może wpłynąć na nasz swing i uderzenie. Należy pamiętać, że regularna wymiana gripów może stanowczo podwyższyć jakość naszej gry. Nie należy tego lekceważyć. Przedstawiamy podstawowe rodzaje materiałów, z jakich wykonywane są profesjonalne gripy, tak by ułatwić Ci wybór swojego własnego.

Podział gripów ze względu na materiał wykonania uchwytu:

Grip z gumy

Jest niezwykle wygodny, często wybierany przez początkujących graczy ze względu na swoją miękkość i elastyczność. Może mieć różny stopień twardości – to już od nas samych zależy czy wolimy twardą gumę stosowaną często przez profesjonalistów, czy miękką, którą preferują golfiści stawiający swoje pierwsze kroki. W przypadku wyboru gripa o wysokiej twardości możemy liczyć na jego dłuższą wytrzymałość, gripy miękkie trzeba wymieniać znacznie częściej.

Grip z włókna

Jest niezwykle wytrzymałym materiałem, stosowanym szczególnie chętnie przez graczy z tendencją do pocących się dłoni. Niweluje poślizg, doskonale nadaje się do gry w deszczu. Grip z włókna jest dość ciężki i ma wpływ na siłę uderzenia całego kija.

Grip ze skóry

Stosunkowo mniej popularny, gwarantuje duży komfort uchwytu i wytrzymałość. Skóra świetnie amortyzuje drgania i zapewnie dobrą przyczepność dłoni.

Grip mieszany

To połączenie różnych materiałów. Grip mieszany zawiera w sobie zarówno gumę, jak i włókno, może być także z dodatkiem plastiku bądź innego syntetycznego materiału. Czasami jest to dobry sposób na uzyskanie stosunkowo dużej elastyczności i wygody, nie przeznaczając na nie zbyt dużych funduszy. Chętnie sięgają po niego gracze początkujący.

Dawid Reps

grawgolfa.pl

Comments are closed.