Golf Buddy, czyli golfowa nawigacja

Golf Buddy to bez wątpienia przebój ostatnich lat. Po golfową nawigację sięga coraz więcej golfistów widzących w niej brakujące ogniwo na polu golfowym. Inteligentny gadżet kładzie kres grze „na oko”, umożliwiając graczowi grę precyzyjną, niezakłóconą dotychczasowymi dylematami związanymi z szacowaniem odległości.

Golfowy GPS pod wieloma względami niczym nie różni się od standardowego GPSa. Dzięki sygnałowi odbieranemu z satelity, urządzenie wskazuje graczowi odległość jaka dzieli go od dołka, przeszkody czy też bunkra. Dodatkową zaletą GPSa jest jego funkcjonalność. Decyzja o sposobie noszenia urządzenia na polu golfowym leży w gestii samego gracza. Nawigację nosić można w rękach lub zamontować, np. na wózku. Na sporej wielkości ekranie o wysokiej rozdzielczości, graczowi wyświetla się mapa pola golfowego wraz z dokładnymi współrzędnymi oraz wymiarami greenów, tee, hazardów oraz autów. Magia urządzenia polega na wyświetleniu w przeciągu kilku sekund danych, których gracz aktualnie potrzebuje, aby celnie trafić do dołka.

Sensacją natomiast wydaje się być fakt, że nawigacja jest również w stanie ocenić to, jakim kijem powinien posłużyć się gracz  – w tym celu wystarczą jej jedynie parametry gracza oraz dołka. Decyzja o wyborze wooda czy irona, nie zastąpi natomiast umiejętności technicznych gracza, bez których nawet najbardziej precyzyjne namiary na dołek nie wpłynął na tor jaki obierze piłka.

Ponadto, zaletą urządzenia jest bogata baza pól golfowych z całego świata oraz Polski. Urządzenie oferuje także możliwość zapisywania wyników rundy dla maksymalnie czterech graczy naraz. Ważnym aspektem przemawiającym za nawigacją, jest też bardzo wytrzymała bateria, która nie wymaga doładowania przez co najmniej jedną rundę. W przypadku upadku GPSa, gracz nie musi obawiać się o jego ewentualnego uszkodzenia – nawigacja jest odporna na wstrząsy oraz nie straszne jej nieoczekiwane opady deszczu.

Wygląda na to, że już niedługo Golf Buddy nieodzownie wpisze się w grę w golfa, jako obowiązkowy element sprzętu wymaganego na polu. Osobisty manager golfisty w postaci nawigacji Golf Buddy, to bowiem zarówno wyznacznik podążania za najnowszymi trendami w świecie golfa, jak i „być albo nie być” każdego szanującego się golfisty. Nie jest on jednak w stanie zastąpić prawidłowo wykonanego uderzenia i o tym warto pamiętać decydując się na owe wspomaganie podczas gry.

Grawgolfa.pl

Comments are closed.