Ernie Els radzi jak wykonać puttowanie

Słynny golfista rodem z RPA doskonale wie jak poradzić sobie z puttowaniem, nie przez przypadek zwyciężał  w takich turniejach jak: U.S. Open czy The Open Championship. The Big Easy twierdzi, że trzymając się 5 zasad, możemy zdecydowanie zwiększyć nasze szanse na skuteczne uderzenie.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Nic tak nie pomaga w grze jak wiara we własne możliwości. Wyobraź sobie, że po Twoim uderzeniu piłeczka poleci w zamierzonym przez Ciebie kierunku i dotoczy się tuż do dołka. Musisz wierzyć, że Ci się uda, inaczej nie warto nawet próbować.

ZAPOMNIJ O DOŁKU

Nie skupiaj się na tym, żeby posłać piłkę do dołka, najlepiej w ogóle o nim nie myśl. Twoim zadaniem jest tak uderzyć, żeby piłka przemierzyła wybraną przez Ciebie drogę. Musisz wyobrazić sobie tor lotu  i uderzyć z odpowiednią rotacją. W momencie, w którym absorbujesz swoją uwagę na dołku, Twój mózg automatycznie próbuje wykonać prosty strzał w kierunku dołka, a wówczas trudniej jest odpowiednio podkręcić uderzenie.

NAJPIERW POPATRZ NA LINIĘ

Zanim będziemy ustawiać swoje ciało do uderzenia, należy skupić wzrok na torze lotu piłki. Jeśli najpierw ustawimy swoją pozycję do piłki, szybko zapomnimy, jaką drogę miała obrać piłka po uderzeniu i popełnimy błąd. Dlatego należy nakierować wzrok na wyobrażoną linię strzału i wówczas podporządkować jej swoje ułożenie.

OKO NA PIŁKĘ

Kiedy już staniesz za piłką, ustaw się w taki sposób, żeby Twoje lewe oko było tuż naprzeciwko piłki. W przypadku osób leworęcznych, będzie to analogicznie ustawiamy naprzeciwko piłeczki oko prawe. To znacznie podwyższy naszą celność i komfort oddawania strzału.

OSTATNIA MYŚL PRZED STRZAŁEM

Sekundy przed oddaniem strzału dobrze jest pomyśleć o pełnym kontakcie z piłką. Wówczas nasz mózg podświadomie mobilizuje całe ciało do odpowiedniego strzału. Wyostrza nasze skupienie na piłce i pomaga oddać lepsze uderzenie.

Dawid Reps

grawgolfa.pl

 

Comments are closed.