Darren Fichardt z trudem wygrywa Africa Open

European Tour Po świetnych trzech rundach, w czwartej Fichardt prawie oddał zwycięstwo Grégory’emu Bourdy. Zimna krew pomogła mu jednak zabezpieczyć dwu uderzeniowe zwycięstwo. Trzecie miejsce zajął Jaco Van Zyl.

Po pierwszych dwóch dniach to jednak żaden z nich nie prowadził w turnieju. Z wynikiem 62 oraz 68 samodzielnym liderem był Brazylijczyk Adilson Da Silva. Ten w kolejnych dniach przestał się jednak liczyć w walce o tytuł, kończąc trzecią i czwartą rundę z łączonym wynikiem 5 powyżej par.

W połowie turnieju Fichardt był czwarty, z aż sześcioma uderzeniami starty do rewelacyjnie spisującego się na początku Da Silvy. Kluczowała była runda trzecia, w której Fichardtowi udało się zejść z wynikiem aż 7 poniżej par, przy zdecydowanie słabszych wynikach głównych konkurentów. Przed czwartą rundą zrównał się punktowo z liderującym Jaco Van Zyl.

W finałowej rozgrywce doszło do sporych przetasowań, wynikiem 73 na trzecie miejsce spadł bowiem Jaco Van Zyl. Potknięcie to wykorzystał Francuz Grégory Bourdy. Bliski utraty pierwszej pozycji był również Fichardt, kończąc rundę tylko uderzenie poniżej par. Wystarczyło to jednak do dwu uderzeniowego zwycięstwa.

Grający na swoim ulubionym polu Fichardt zainkasował za zwycięstwo 158 tysięcy euro, suma ta pozwoliła mu przesunąć się na ósmą pozycję w rankingu „Race to Dubai” Na pierwszych miejscach bez zmiennie zasiadają Richard Sterne, Scott Jamieson oraz Charl Schwartzel. Następnym turniejem z cyklu European Tour będzie rozgrywany na przełomie lutego i marca Tshwane Open. W ten weekend światowa czołówka golfistów weźmie bowiem udział w Accenture Match Play Championship, pierwszej części World Golf Championship.

Oprac.: BS

Źródło: European Tour

Comments are closed.