Czas rozpocząć sezon golfowy – od czego zacząć?

Sezon golfowy powoli budzi się do życia. Na polach golfowych coraz bardziej zielono, gracze coraz chętniej na nie zaglądają, a kluby coraz skrupulatniej odnotowują czas na tee poszczególnych graczy. Mimo, że gra w golfa nie jest sportem bardzo obciążającym kondycję gracza, warto porozciągać niektóre partie ciała zaangażowane, np. w golfowy swing, tak aby nasze pierwsze poczynania na polu golfowym w tym roku nie zakończyły się kontuzją. Ponadto, warto zainteresować się swoim sprzętem golfowym. Większość graczy wydaje na niego fortunę, jednak zapomina o późniejszej pielęgnacji i konserwacji sprzętu. Zanim więc rozpoczniemy naszą pierwszą rozgrywkę na polu golfowym, zastanówmy się czy jesteśmy do niej właściwie przygotowani. Teraz jest na to najlepszy czas.

1.       Sprawdź stan swojego golfowego sprzętu. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji ku temu, aby zrobić przegląd sprzętu golfowego, zrób to teraz. Sprawdź w jakim stanie są gripy, czyli uchwyty kijów golfowych, które najczęściej się zużywają. Następnie dokładnie usuń wszelkie zanieczyszczenia z rowków w kijach, co najlepiej zrobić przy pomocy gąbki i mydła. Przyjrzyj się także torbie – być może wymaga gruntownego czyszczenia lub wymiany na nową. Jeżeli planujesz wymianę kijów golfowych, najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem sezonu golfowego, aby dać sobie czas na przyzwyczajenie się do nich.

2.       Zrób pełen przegląd kołeczków, piłek, rękawiczek i markerów. To ostatni dzwonek, aby wyposażyć się w brakujący sprzęt, który najszybciej się zużywa i jest najczęściej gubiony.

3.       Oceń swoją kondycję fizyczną. Aby w pełni przygotować się do naszego pierwszego swingu, należy krytycznie spojrzeć na możliwości naszego ciała. Chcąc polepszyć swoją kondycję, wyjdźmy przynajmniej na 30 minutowy spacer każdego dnia. Warto również wprowadzić do swoich rutynowych ćwiczeń, te mające na celu usprawnić partie naszego ciała szczególnie narażone na kontuzję podczas gry w golfa.

4.       Poświęć parę pierwszych godzin na polu golfowym na trening z instruktorem. Jeżeli najlepsi gracze decydowali się na takie rozwiązanie na początku sezonu, dlaczego my mamy nie spróbować. Parę cennych wskazówek może szybko usprawnić nasz proces wdrażania się w grę po dłuższej przerwie. Dobry instruktor wychwyci nieprawidłowe tendencje i nawyki, co przełoży się na czerpanie przez nas większej przyjemności z gry.

5.       Sprawdź użyteczność swoich ubrań golfowych. Każdej wiosny warto przyjrzeć się bliżej swojej szafie. Ubrania golfowe także podlegają takiej czynności. Wymień znoszone koszule oraz zastanów się nad wymianą kolców przy butach golfowych.

6.       Planujesz kupić nowy sprzęt lub akcesoria golfowe nie zwlekaj. Ceny sprzętu golfowego na dniach poszybują w górę. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w brakujące wyposażenie golfowe, zrób to jak najszybciej.

Oprac. PP

Portal Grawgolfa.pl

LOGO GRAWGOLFA.PL

Comments are closed.