Chris Wood wygrywa Qatar Masters

Kij Golfowy

Kij Golfowy

Anglik Chris Wood po raz pierwszy triumfuje w turnieju z cyklu European Tour. Dokonuje tego w spektakularnym stylu, wyrywając zwycięstwo eaglem na ostatnim dołku.

By zostać pierwszym Anglikiem wygrywającym na Qatarskim turnieju Wood musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Od początku turnieju grał bardzo dobrze, ostatni dzień imprezy zaczynał z trzema uderzeniami przewagi. Stracił jednak wypracowaną przewagę kończąc jeden z dołków wynikiem double-bogey.

Na osiemnastym dołku pokonał jednak bardziej doświadczonych George’a Coetzee oraz Sergio Garcie jednym uderzeniem. Ostatni dołek na par5 Wood rozegrał wykonując mocne uderzenie żelazną szóstką, które wylądowało 10 stóp przed dołkiem. Celne umieszczenie piłki w dołku pozwoliło mu po raz pierwszy cieszyć się zwycięstwem w turnieju zaliczanym do European Tour z wynikiem – 18 poniżej par.

W rankingu generalnym pierwszą pozycję zajmuje Scott Jamieson z kwotą 418 tysięcy dolarów. Kolejne lokaty zajmują Jamie Donaldson oraz Louis Oosthuizen. Chris Wood, zwycięzca Qatar Masters wspiął się na czwartą pozycję.

Oprac.: Bartłomiej Siama

Źródło: Gra w Golfa

grawgolfa.pl

Comments are closed.