Bunkier w golfie – jak z niego strzelać

Wielokrotnie zdarza się, że w trakcie świetnej gry piłka nagle ląduje w bunkrze. Jest to jeden z bardziej demotywujących momentów rozgrywki, dlatego warto wiedzieć jak wyjść cało z tej opresji. Odpowiednie przygotowanie do strzału może pomóc szybko wrócić na tor i nie stracić zbyt wiele uderzeń.

USTAWIENIE CIAŁA

Podchodząc do piłki znajdującej się na piaszczystej nawierzchni, należy stanąć na lewo od celu, a kij mieć skierowany w prawą stronę od piłeczki. Nasze ciało powinno znajdować się w położeniu 30 stopni względem piłki. W trakcie uderzenia piłka ma znajdować się na samym środku.

ODPOWIEDNI SWING

Nie należy przesadzać z pełnym zamachem. Będąc w bunkrze, nie powinno  się skupiać na odległości strzału, ale na jego celności. Dlatego właśnie priorytetem gracza jest strzelić dokładnie i w odpowiednią stronę, rezygnując z pełnego swingu, który zazwyczaj jest niecielny. Pamiętać należy, żeby w trakcie wykonywania swingu dobrze pracować przedramionami i nadgarstkami, przekładając prawą dłoń nad lewą  tuż przy uderzaniu w piłkę.

CELNE PRZYŁOŻENIE

Jeśli chce się, żeby piłeczka toczyła się po greenie po spadnięciu na ziemię, należy uderzyć około 7 cm przed piłeczką – w ten sposób wypychamy piasek przy uderzeniem i główka naszego kija ma lepszy kontakt z piłką. Zazwyczaj jednak, jeśli zależy nam na klasycznym ,,położeniu się” piłki na greenie, uderzamy około 2,5 – 3 cm przed piłeczką.

UŁATWIENIE TRENINGU

Trzy kluczowe linie
źródło: thousandhills.com

W trakcie pierwszych ćwiczeń strzałów z bunkra, dobrze jest narysować sobie na piasku tor lotu piłki, oś równoległą do ustawienia naszego ciała, a także linię zamachu kija – to pomoże nam szybciej i dokładniej zrozumieć mechanikę oddawania strzałów z piaszczystej najwierzchni.

Dawid Reps

grawgolfa.pl

Comments are closed.