Brian Gay zwycięzcą Humana Challenge

Charles Howell III - trzecie miejsce

Charles Howell III – trzecie miejsce

Brian Gray wygrał trzeci z turniejów zaliczanych do cyklu PGA Tour – Humana Challenge, odbywający się w kalifornijskiej dolinie Coachella. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny była dogrywka.

Po rozegraniu 18 regulaminowych dołków turniej nie był rozstrzygnięty, z takim samym wynikiem zakończyli je bowiem Brian Gay, Charles Howell III oraz David Lingmerth. Niespodzianką był brak w dogrywce Scott’a Stallings’a, który pomimo zdecydowanej przewagi do 16 dołka zakończył zawody na czwartej pozycji.

Już na pierwszym dołku z walki o zwycięstwo w Humana Challenge odpadł szwed Lingmerth, którego drugie uderzenie wylądowało w wodzie krzyżując jego plany na wygraną. Do rozstrzygnięcia potrzebny był kolejny dołek. Na 10 polu rundy zasadniczej zdecydowanie lepiej zaprezentował się Gay. Lądowanie w wodzie i bogey Howella III sprawiło, że Gay po raz pierwszy od 2009 roku mógł cieszyć się z wygranej w turnieju zaliczanym do PGA Tour. Gay cały turniej zakończył z wynikiem 263 i -25 poniżej par.

Po trzech imprezach zaliczanych do cyklu PGA Tour Fedex Cup na pierwszym miejscu z wynikiem 538 znajduje się Brian Gay, wyprzedzając Russella Henley’a, który zgromadził 512 oraz Dustina Johnsona z 500 punktami. Przeciwnicy Gaya z dogrywki w Humana Challenge – Charles Howell III, David Lingmerth znajdują się odpowiednio na czwartej i siódmej pozycji. Następny turniej z cyklu odbywa się od 24 stycznia na polach Torrey Pines w San Diego. Farmers Insurance Open zakończy się w niedzielę.

Humana Challenge zpulą wysokości 5,6 miliona dolarów jest częścią PGA Tour od 1960 roku. Turniej wcześniej znany był pod nazwą Bob Hope British Classic. W 2012 roku zmieniona została jego formuła. Jest to jedyny turniej w cyklu PGA Tour odbywający się na trzech różnych polach – Arnold Palmer Private Course, La Quinta Country Club oraz Nicklaus Private. Finał odbywa się zwyczajowo w sobotę, czwarty dzień turnieju na polu imienia Arnolda Palmera.

Oprac.: Bartłomiej Siama

Źródło: Gra w Golfa

grawgolfa.pl

Comments are closed.