Brandt Snedeker zwycięża w Pebble Beach

Logo cyklu / Źródło: PGA Tour

Logo cyklu / Źródło: PGA Tour

Piąta wygrana Snedekera w turnieju z cyklu PGA wisiała w powietrzu od początku tegorocznego cyklu. 32 latek kończył bowiem w pierwszej trójce wszystkie cztery imprezy od początku rozgrywek. Wcześniej jednak lepsi okazywali się m.in. Phil Mickelson w Phoenix Open oraz Tiger Woods na Torrey Pines.

Pod nieobecność Woods’a to Snedeker był więc faworytem do zwycięstwa na nadmorskich polach w Pebble Beach. O wygraną walczył gównie z Chrisem Kirkiem, który dzięki świetnej trzeciej i dobrej czwartej rundzie wskoczył na drugie miejsce podium, mając dwa uderzenia starty do lidera. Trzecie miejsce zajął James Hahn. Koreański golfista najlepsze wyniki notował w drugiej i trzeciej rundzie – siedem i sześć poniżej par. Za sprawą słabego początku (71) oraz ostatniej rundy (70) nie mógł nawiązać walki z równiej grającymi Snedekerem i Kirkiem.

Pierwsza runda należała do Russella Knoxa i Huntera Mahana. Ten sam wynik – sześć poniżej par dawał im prowadzenie we wczesnej fazie turnieju. Z pola po pierwszym dniu Snedeker schodził z dobrym wynikiem 66 uderzeń. W kolejnej rundzie na prowadzenie dzięki drugiemu z rzędu wynikowi 5 poniżej par liderem został Ted Potter Junior. Pierwszą lokatę dzielił jednak z Brandtem Snedekerem, który zakończył drugą rundę wynikiem sześć poniżej par. W trzeciej rundzie nadal nie było samodzielnego lidera. Po kolejnym dobrym dniu Snedeker z wynikiem 12 poniżej par prowadził wraz z Jamsem Hahnem.

Podczas ostatniego dnia 32 letniemu Amerykaninowi udało się rozstrzygnąć turniej na swoją korzyść. Świetne rozegranie finałowej rundy wynikiem siedem poniżej par 65 dało Snedekerowi pierwszy w tym sezonie triumf w turnieju z cyklu PGA Tour.

Brand Sendeker / Autor: Stephen Dunn, PGA Tour

Brand Sendeker / Autor: Stephen Dunn, PGA Tour

Dzięki zwycięstwu i dobrym wynikom z poprzednich rozgrywek Snedeker pewnie przewodzi w rankingu finansowym. Suma 1 689 920 pozwala mu z przewagą ponad pół miliona dolarów nad kolejnym graczem przewodzić w zestawieniu. Kolejny turniej odbędzie w następny weekend na kalifornijskich polach w Riviera Course Club.

Dotychczasowym największym sukcesem Brandta Snedekera była wygrana w FedEx Cup w 2012 roku. Wygrywając Tour Championship zagwarantował sobie wygraną wysokości 10 milionów dolarów. W ogólnym rankingu zeszłorocznego PGA Tour, Sendeker zajął trzecie miejsce. Biorąc udział w 22 impreza zgromadził blisko 5 milionów dolarów.  W tym roku kontynuuje świetne wyniki z końcówki zeszłego sezonu. Cykl PGA Tour 2013 rozpoczął od trzeciego miejsca w Hyundai Tournament of Champions oraz drugiego Farmers Insurance Open – turnieju, który wygrał rok wcześniej. Drugi by również w Phoenix Open.  Dzięki wygranej w Pebble Sendeker przesunął się na czwarte miejsce w światowym rankingu golfistów. Jest to jego najwyższa jak dotąd pozycja w tym zestawieniu.

Oprac.: BS

Źródło: PGA Tour

Comments are closed.