Akcesoria niezbędne na polu golfowym

Akcesoria niezbędne na polu golfowymDobór odpowiedniego kija golfowego oraz wpisującego się w kanony golfa stroju, to niewątpliwie bardzo czasochłonne wyzwanie dla początkującego golfisty.  Jak się okazuje, tutaj problem dopiero się zaczyna. Dla wielu graczy rozpoczynających swoją przygodę z golfem –    akcesoria, to sprawa drugorzędna. Są jednak elementy w wyposażeniu każdego golfisty, których nie powinno zabraknąć, a wśród nich liczne akcesoria stanowiące nieodzowny element kultury gry w golfa.

Zapewne najbardziej podstawowym elementem wyposażenia, bez którego dziś nie poradziłby sobie już żaden golfista, jest – torba. Mogłoby się wydawać, że torba na kije odgrywa małą rolę podczas uprawiania tego sportu. Warto jednak wiedzieć, że jakościowo dobra torba może przełożyć się na komfort naszej gry. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Torba powinna być lekka, posiadać możliwie dużo kieszeni, a jej spód powinien być wyścielony miękkim materiałem oraz podzielony na kilka części, tak, aby nie niszczyć kijów. Torba powinna również zawierać przeciwdeszczowy pokrowiec chroniący nasz cenny sprzęt przed ewentualnym deszczem.

Kolejnym elementem akcesoriów golfowych, które ułatwiają życie golfisty są kołeczki tee, stanowiące podstawkę pod piłkę przy uderzaniu jej z obszaru tee. Kołeczki, które w szczególnym stopniu redukują tarcie w punkcie styku piłki i kołeczka, noszą nazwę Brush-T. Pozwalają one na uderzenie na większą odległość przy jednoczesnym ograniczeniu zużywanej przez gracza energii.

Gracz nie powinien wybierać się na pole golfowe nie posiadając pitch-forka małego widelczyka służącego do natychmiastowego naprawienia wszelkich uszkodzeń wyrządzonych przez nas na greenie. Należy pamiętać, że jest to obowiązek każdego gracza znajdującego się na polu golfowym. Coraz częściej pitch-fork wręczany jest wraz z kartą i ołówkiem przed rozpoczęciem gry przez recepcję pola golfowego, lecz nie jest to reguła.

W wyposażeniu gracza nie powinno zabraknąć ball-markera używanego do zaznaczania pozycji piłki na greenie. Wielu graczy posiada swoje ‘szczęśliwe’ ball-markery. Często stanowią one element pitch-forków, mogą znajdować się przy zapięciu rękawiczki bądź mają swoje miejsce w języku buta.

Gromadząc niezbędne akcesoria golfowe nie można pominąć pełniących ważną funkcję – headcoverów, stanowiących osłonę na kije golfowe. Ich zadaniem jest ochrona kijów przed ewentualnymi uszkodzeniami. Różnią się zarówno pod względem materiału, z którego są wykonane (skóra, winyl, zwykły materiał) oraz formy, jaką przybierają- tutaj wyobraźnia twórców nie zna granic. Warto zwrócić uwagę na to, aby headcovery przepuszczały powietrze, lecz nie absorbowały wilgoci.

Zastanawiasz się jak to jest możliwe, że sporej wielkości torba golfowa bez trudu pokonuje nawet najbardziej wymagające obszary pól golfowych. Sekret tkwi w dobrym wózku. Ręczny wózek do przewożenia sprzętu golfowego wykonany jest z lekkich metali oraz tworzywa sztucznego, dlatego warto sprawdzić jego wagę zanim dokonamy zakupu, jak i upewnić się, że jest on wygodny podczas czynności pchania i ciagnięcia. Jeżeli nie posiadamy własnego wózka, możemy wypożyczyć go w klubie golfowym. Dla tych bardziej oszczędzających swoje nogi, powstał pojazd popularnie nazywany meleksem. Dwuosobowy pojazd z napędem elektrycznym, spalinowym lub mieszanym, to coraz częściej stały element krajobrazu pól golfowych, który pozwala na łatwą i przyjemną grę na rozległych obszarach pól golfowych.

Do pozostałych akcesoriów golfowych, które mogą wpłynąć na jakość naszej gry zaliczyć można:

szczoteczkę oraz ręcznik służące do czyszczenia kija golfowego i piłek,

spikes, czyli plastikowe kolce do butów,

przyrząd ułatwiający wydobywanie piłek z wody,

ołówek do odnotowywania wyników,

parasolkę chroniącą przed deszczem.

Grawgolfa.pl

 

 

Comments are closed.