AEZ Golf Pair Challenge 2014 już za nami

Na polu golfowym w Binowie rozegrano jeden z najstarszych turniejów golfowych AEZ Golf Pair Challenge 2014. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja.

Uczestniczyli w nim golfiści z całej Polski na czele z obrońcami tytułu, reprezentantami Warszawy i First Warsaw Golf & Country Club: Włodzimierzem Stańczakiem i Zbyszkiem Bujalskim.  Tym razem zwyciężyli reprezentanci Toya Golf Club (Wrocław): Jan Szmidt i Jan Szałagan. Uzyskali oni fantastyczny wynik 135 uderzeń (9 uderzeń poniżej normy). Prowadzili wyraźnie już po pierwszym dniu zawodów z przewagą 3 uderzeń, drugiego dnia w bezpośredniej rywalizacji przewagę tę powiększyli. Drugie miejsce ze stratą 7 uderzeń zajęli Anglicy Jason Andrew i Anthony Kerr. Trzecie miejsce wywalczyły dzielnie walczące reprezentantki kadry narodowej juniorek Dorota Zalewska i Maria Żrodowska (145 uderzeń). W kategorii netto najwyższą forma popisali się golfiści z Binowo Park Golf Club. Wygrali Paweł Zwierz i Mariusz Wojtas, którzy uzyskali 137 uderzeń. Zostali oni wynagrodzeni za systematyczne treningi i gry treningowe już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem turnieju. Drugie miejsce z wynikiem o 4 uderzenia gorszym zajęli Marek Witt i Roman Kudelnicki. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się reprezentanci z Poznania Michał Kasprowicz i Maciej Odzimek (141 uderzeń).  Wprowadzone od tego roku kategorie seniorów wygrali odpowiednio: brutto – Elżbieta i Leszek Górscy, netto – Andrzej Follendorf i Mirosław Łopatto. W konkursie na najdłuższe uderzenie wygrali Elżbieta Górska i Ireneusz Sęk, a uderzenie najbliżej dołka Maria Żrodowska.

W zawodach na 9-dołkowym polu golfowym zwyciężyła drużyna w składzie Jarosław Pudowski i Roman Chęć.

Podczas turnieju zorganizowano również akademię golfa oraz turniej golfowy dla początkujących. Wielu zaproszonych gości po raz pierwszy mogło się zetknąć z golfem. Rozegrane konkursy i zawody dostarczyły uczestnikom zarówno wiele emocji sportowych jak i zabawy.

Źródło: Binowo Park

Comments are closed.