10 najlepszych pól golfowych w Europie

Nie od dziś wiadomo, że najczęściej odwiedzane pola golfowe w Europie znajdziemy w Hiszpanii, we Włoszech, Portugalii oraz Grecji. Pola te zyskują sympatię odwiedzających je graczy dzięki idealnej lokalizacji, niebagatelnym rozwiązaniom architektonicznym, ale przede wszystkim dzięki fantastycznemu klimatowi, który sprawia, że gra jeszcze bardziej zyskuje na wartości. Gracze coraz częściej decydują się na wyjazdy golfowe, które mogą połączyć z urlopowaniem w rodzinnym gronie. Stąd też, resorty golfowe położone na wybrzeżu cieszą się największym powodzeniem. Niemniej jednak, doskonale przygotowane pola we Francji, Niemczech, Holandii oraz Szwecji również nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony zapalonych golfistów.

HISZPANIA

El Saler Golf Club, Valencia

Jedno z bardziej prestiżowych pól golfowych w Europie rok rocznie znajdujące się w pierwszej dziesiątce europejskich pól golfowych. Zaprojektowane przez Javiera Arana pole umiejscowione jest w malowniczym Parku Narodowym El Saler, co stanowi jego największy atut. Pole oferuje doskonałe połączenie naturalnych linksów z nadmorskimi elementami w postaci piaszczystych wydm oraz niewielkich sosnowych lasów.

Valderrama, Sotogrande, Cadiz

Pole w genialny sposób zaprojektowane przez architekta Roberta Trenta Jonesa Seniora, który stworzył teren, na którym grać mogą zarówno gracze z niskim handicapem, jak i profesjonalni golfiści. Pole Sotogrande okrzyknięte zostało polem Augusta Europy. To, co wyróżnia pole spośród wielu innych, to na pewno jego śródziemnomorskie położenie, które każdego roku przyciąga rzeszę spragnionych gry w golfa oraz bryzy morskiej graczy. Pole Sotogrande par 71 położone jest na 6356 metrach powierzchni dającym wszystkim graczom ogromne pole do popisu.

WŁOCHY

Pevero, Porto Cervo, Costa Smeralda, Sardynia

W przypadku tego pola właściciele również pozwolili wykazać się znanemu i cenionemu architektowi – Robertowi Trent Jones. Pole usytuowane w urokliwej dolinie znajdującej się między dwoma zatokami tylko na pozór wygląda tak bajkowo. W rzeczywistości tereny pola są niezwykle wymagające, zmuszają do ciągłego główkowania oraz obmyślania właściwej strategii gry.

Golf di Roma Acquasanta, Rzym

Zupełna rzadkość wśród oferowanych dzisiaj pól golfowych. Pole położone na ruinach Starożytnego Rzymu daje unikalną możliwość połączenia przyjemności płynącej z gry, z tą wynikającą z obcowania z historią. Pole zajmuje obszar 6,800 jardów, co czyni grę nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla początkującego gracza. Oryginalne umiejscowienie pola rekompensuje tutaj jednak słabe wyniki wynikające ze wysokiej poprzeczki postawionej przez projektantów pola.

PORTUGALIA

Penina, Portimao, Algarve

Pole położone na dawnym polu ryżowym charakteryzuje dość płaski teren, na którym znaleźć można sporą liczbę drzew i krzewów. Każdemu z fairwayów towarzyszy rząd drzew wspaniale podkreślający oryginalny charakter pola. Pole ośmiokrotnie gościło na swych terenach rozgrywki Portuguese Open oraz European Seniors Match Play Championship.

GRECJA

Corfu Golf and Country Club, Korfu

Prawdopodobnie jedno z bardziej malowniczych pól golfowych. Usytuowane wśród roślinności charakterystycznej dla klimatu wysp pole golfowe, to wspaniała alternatywa dla tych, którzy grę w golfa lubią łączyć z wypoczynkiem. Zaprojektowane przez Donalda Harradine pole położone na greckiej wyspie oferuje ciekawe tereny bogate w drzewa cyprysowe oraz przeszkody wodne, które czynią grę wymagającą i zarazem atrakcyjną.

FRANCJA

Golf de Chantilly, Vineuil-Saint-Firmin

Wyróżniające się długoletnią tradycją pole, to prawdziwe wyzwanie dla każdego golfisty. Mimo swojego położenia, które sprzyja wyciszeniu oraz odnalezieniu równowagi wewnętrznej, pole nie pozwala zapomnieć o tym, w jakim celu gracz się na nim znalazł. Pole serwuje golfistom solidna dawkę emocji związanych z niełatwymi do przejścia wymagającymi obszarami pola.

NIEMCY                        

Club zur Vahr, Course Garlstedt, Bremen

Nadrzędna ideą podczas projektowania pola była integracja licznych naturalnych przeszkód rozsianych na obecnym terenie pola golfowego. Gra na polu wymaga od gracza ogromnej precyzji, gdyż głównym przeciwnikiem stają się tutaj liczne drzewa. W 1975 oraz 1985 roku odbył się na polu turniej German Open.

SZWECJA

Falsterbo Golfklubb, Fyrvagen, Falsterbo

Pole Falsterbo usytuowane na półwyspie rozciągającym się pomiędzy Morzem Bałtyckim a wodami Oresund, to chyba najlepszy przykład na to, że pole golfowe może w idealny sposób wpisać się w środowisko naturalne nie wyrządzając mu żadnych krzywd. Półwysep Falsterbo stanowi bowiem przystanek dla migrujących ptaków. Stąd, półwysep, poza golfistami, jest równie często odwiedzany przez ornitologów wypatrujących ptaszynę.

HOLANDIA

Kennemer, Zandvoort

Najstarsze pole golfowe w Holandii oferuje odwiedzającym go osobom unikalne widoki wynikające z jego położenia. Masywne wydmy, liczne sosny, a do tego wszystkiego doskonała architektura pola sprawiły, że pole znalazło się wśród 100 najpiękniejszych pól golfowych na świecie wytypowanych przez graczy.

Grawgolfa.pl

 

Comments are closed.