Wkrótce otwarcie nowego pola golfowego w Grębowie

pole golfoweW okresie od maja do lipca tego roku ma nastąpić otwarcie nowego pola golfowego w Grębowie koło Kamienia Pomorskiego. Jego budowę rozpoczęto w 2009 roku, a w miejscu przedsięwzięcia pojawił się znany amerykański golfista, David Donollan, który wspiera całe wydarzenie. Podkreślić należy, że miejsce to ma doskonałą lokalizację. Grębowo położone jest tylko 45 minut drogi od Świnoujścia i 2,5 godziny od Berlina. Poza tym najbliższa miejscowość – Kamień Pomorski, jest pełna zabytków i urokliwych miejsc, co dodatkowo zachęca do zatrzymania się tam na dłużej.

To już czwarte pole golfowe w województwie zachodniopomorskim. W tym roku zostanie oddane do użytku dziewięć dołków, a pozostałe w przyszłym, tworząc pełnowymiarowe 18-dołkowe pole. Piotr Wołkowiecki, menadżer projektu z Kamień Country Club, dodaje, że w przyszłości planują jeszcze otwarcie 6-dołkowego, treningowego obszaru. Oprócz pola golfowego projektanci przewidzieli również budowę domu klubowego z zapleczem maszynowym, gotowy jest też 300-metrowy driving range. Jeżeli chodzi o poziom trudności to wykonawcy podają, że nie należy on do najwyższych, jednak kilka dołków może stanowić wyzwanie nawet dla wytrawnych graczy. Teren, na którym znajduje się nowe pole golfowe, jest raczej równy, bez naturalnych przeszkód. Atrakcją mogą być jednak dołki położone obok lasu lub nad rzeką.

Inwestycję wspiera gmina Kamień Pomorski, gdyż dla mieszkającej tam ludności nowe pole golfowe to przede wszystkim nowe miejsca pracy. Z pewnością też przyczyni się ono do wzrostu atrakcyjności miasta. Władze liczą na turystów ze Skandynawii, dla których zachętą może być piękna przyroda, zacisze i urok niewielkiego Grębowa.

Bez wątpienia pojawienie się kolejnego pola golfowego jest również korzyścią przede wszystkim dla graczy, którzy poszukują nowych wyzwań. Warto więc odwiedzić Grębów i samemu sprawdzić, jak wykonawcy wywiązali się ze swoich obietnic, a może zobaczyć, jakie niespodzianki nam jeszcze przygotowali? Zachęcamy – w końcu otwarcie już niedługo.

Źródło: pzgolf.pl

Oprac. Agnieszka Dudek

3 Odpowiedzi na "Wkrótce otwarcie nowego pola golfowego w Grębowie"

  1. Bartek Polska  21 lipca 2012 at 15:20

    Ktoś już tam był?

  2. SiemaStudio  24 lipca 2012 at 11:24

    Nigdzie w internecie nie ma informacji kiedy nastąpi otwarcie tego pola. Nigdzie! Na stronie pzg – cisza, na ikamien – cisza. Czy trzeba pojechać i się zapytać? Wstyd. Otwarcie zaplanowano na czerwiec – lipiec… Jakoś mamy prawie sierpień i co?

  3. riddick  27 sierpnia 2012 at 10:06

    gowno jak cholera. lysy kierownik to smiech na sali.zwykly gowniarz nie zna sie na niczym doprowadza to pole do oplakanego stanu… zal po prostu patrzec jak marnuje pieniadze inwestorow. dzieki niemu to pole jeszcze dluuugo nie bedzie otwarte.

Comments are closed.